A „Tiszán innen, Dunántúl Népdaléneklési Verseny” megyei döntőjén iskolánk tanulói remekül szerepeltek. Lévárdi Beáta tanárnő összefoglalója:
„Népdalénekeseim kimagasló sikerei a megyei népdaléneklési versenyen
„A Tiszán innen, Dunántúl Népdaléneklési Verseny” Nógrád megyei döntőjében kiváló eredménnyel szerepeltek a Balassi Bálint Gimnáziumban tanuló növendékeim.
Kaba Luca- szóló kategóriában „Kiemelt Arannyal” az országos döntőbe jutott.
Makrai Dorottya és Suba Virág énekegyüttes kategóriában „Kiemelt Arany” minősítéssel szintén az országos döntőbe jutott.
A 6. A. osztály „Százszorszép” csapata: Lakatos Anna Lili, Kocsis Alíz, Mikula Fruzsina, Ríbár Bíborka, Pálinkás Odett és Kosik Blanka kisegyüttes kategóriában „Arany” mínősítést kapott.
A 6.A. osztály Palóc legények csapata: Kazsimérszky Màrton, Hugyecz Zekő Sámuel, Szmolnik Balázs, Rácz Tamás énekegyüttes kategóriában „Ezüst” mínősítéssel büszkélkedhet.
Nagyon büszke vagyok Rátok!
A zsűrit olyan kiválóságok alkották, mint Antal Gusztávné, Franka Beáta és Mátyás Levente karnagyok.”





