Két tanítási nyelvű oktatás

Tisztelt Jelentkezők!

A gimnáziumi oktatásra jelentkező tanulók osztályfőnökei elektronikus jelentkezési lapot töltenek ki, amely lehetővé teszi a középiskolai felvételi jelentkezési lapok és a tanulói adatlapok előállítását.

A felvételivel, kitöltéssel kapcsolatos esetleges kérdéseiket a balassi@balassi-bgy.edu.hu e-mail-címen, illetve a (35) 300-011-es telefonszámon tehetik fel, Istvanovszki Róbertné nevelési igazgatóhelyettesnek.

Célnyelvi előkészítéssel folyó két tanítási nyelvű (angol-magyar) képzés

A két tanítási nyelvű oktatás általános célja a magas szintű angol célnyelvi kompetencia és célnyelvi műveltség biztosítása, amelyet az angol nyelv színvonalas oktatásával és az angol nyelven tanítással kívánunk elérni úgy, hogy a célnyelven oktatott tantárgyak tartalma is magas szintű maradjon.

A két tanítási nyelvű képzés, valamint az emelt szintű nyelvi képzés során lehetőség nyílik a tanulók tudásának, képességeinek, személyiségüknek, nyelvi készségeiknek a fejlesztésére. Az idegen nyelv oktatása során fokozatosan alakítjuk ki és bővítjük az együttműködésre építő kooperatív-interaktív tanulási technikákat és tanulásszervezési módokat.

Célunk, hogy az idegen nyelvi kommunikáció során a tanulókban olyan pozitív attitűdöt alakítsunk ki, amely magában foglalja a kulturális sokféleség tiszteletben tartását és a nyelvek, kultúrák közötti kommunikáció iránti érdeklődést és kíváncsiságot.

Nyílt nap (regisztrációhoz kötött): 2023. november 8. (szerda) 8 óra

Szülői értekezlet: 2023. november 7. (kedd) 17 óra

A célnyelvi előkészítéssel folyó két tanítási nyelvű képzésre az Oktatási Hivatal által kiadott jelentkezési lap és tanulói adatlap elektronikus kitöltésével történik a jelentkezés. A kinyomtatott és aláírt jelentkezési lapot és tanulói adatlapot az általános iskola küldi a gimnáziumba illetve a Felvételi Központba.

A jelentkezési lap és tanulói adatlap megküldésének határideje: 2024. február 21. (szerda).

Az előkészítő évfolyamra felvételüket kérő tanulók elbírálása az általános iskola hetedik osztályának év végi és nyolcadik osztályának félévi tanulmányi átlageredménye alapján történik.

Az általános iskolai tanulmányi átlageredményt a következő tantárgyakban elért eredmények összesítése alapján számítjuk:

magyar nyelv és irodalom tantárgyak átlaga

matematika

történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek

idegen nyelv

egy természettudományos tantárgy (biológia, fizika, kémia vagy földrajz)

A megkívánt minimális tanulmányi átlag: 4,3.