Gyászhír

2021-04-22

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Kovács Gábor nyugalmazott matematika és fizika szakos tanár 2021. április 18-án elhunyt.

Kovács Tünde így írt édesapjáról:

“Édesapám 1932-ben született Nagyorosziban. 10 évesen, 1942. szeptember 9-én kezdte tanulmányait a nyolcosztályos Balassi Bálint Gimnáziumban. 1950-ben érettségizett.  Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett matematika-fizika szakos tanári diplomát. Tanári pályafutását 1954-ben, régi középiskolájában, a Balassiban kezdte. Négy év múlva, mindössze 26 évesen Nógrád megye középiskoláinak szakfelügyelője lett. 7 évig végezte ezt a munkát, miközben heti 10 órában tovább tanított a gimnáziumban. 8 év után 4 évre áthelyezték a Szántó Kovács János (ma Szent-Györgyi Albert) Gimnáziumba, de kérésére ismét visszakerült a Balassiba, ahol még 23 évet tanított, majd a Matematika munkaközösség vezetője volt. Az iskolai jutalmak mellett megkapta az Oktatásügy Kiváló Dolgozója elismerést, majd a Kiváló Tanár kitüntetést. 70 éves koráig több mint ötvenszer volt érettségi elnök. 1990 tavaszán az első szabad országgyűlési választásokon a KDMP jelöltjeként országgyűlési képviselőnek választották. Ezután még közel 20 évet töltött a politikai életben.  Munkáját mindenhol odaadó lelkiismeretességgel végezte, de haláláig megmaradt tanárnak. Emlékét sok száz tanítványa őrzi.

Egész életében nagyon erősen kötődött a Balassihoz – ami későbbiekben az én gimnáziumom is lett.”

Nyugodjon békében!