Egy bécsi kirándulás története

December 15-èn a BBBG német nyelvet is tanuló diákjai „édes kikapcsolódásban” vehettek részt Köpcsényben (Kittsee) és Bécsben városnézéssel, karácsonyi vásárral. Az utazás célja a nyelvgyakorlás és az országismereteik bővítése mellett a csapatépítés és a Karácsonyra hangolódás volt. Szép élményekben volt részük!

Az alábbiakban Nyikon Liza 12.A osztályos tanuló úti beszámolója olvasható!

Boldog és szeretetteljes Karácsonyt kívánunk!

Frohe Weihnachten!

Egy bécsi kirándulás története

A Balassi Bálint Gimnázium diákjainak egy csoportja Bécsbe indult. Negyed 7- kor volt gyülekező az iskolánál. A kirándulás egyik legnagyobb érdekessége az volt, hogy a résztvevő diákok közül mindenki tanul németet. Igaz, van olyan, akinek ez csak a második idegen nyelve, de szép számmal gyülekeztek azok is, akinek a német az első.

A buszunk fél 7-kor indult. A városon még mindig a teljes sötétség honolt, amikor is átléptük a magyar szlovák határt. Az első megállónk egy verebélyi benzinkút volt, ahol mindenkit elkapott a karácsonyi hangulat, hiszen amint leszálltunk, nagy pelyhekben elkezdett hullani a hó.

Folytattuk tovább utunkat Pozsony felé, ugyanis az idegenvezetőnk ott szállt fel. Innen is köszönet neki, hogy kalauzolt minket egész nap, és érdekes információkkal és tényekkel színesítette a már amúgy is különleges kirándulást.

Egyszer csak buszunk megállt a Hauswirth csokigyárnál Kittseeben. Ez a város Burgenland tartományban helyezkedik el. Egy családi manufaktúrába nyerhettünk bepillantást.

A megérkezésünket követően az első utunk a Csokicsárda névre keresztelt kis ajándékshopba vezetett, ahol különféle mennyei csokoládékat vásárolhattunk és kóstolhattunk Ezután egy rövid kisfilmet tekinthettünk meg, ami a gyár történetét, az ott dolgozók életét és néhány ikonikus csoki készítését mutatta be. A film természetesen németül volt, de kaptunk hozzá magyar feliratot. Érdekes volt nagyon, hogy sok kifejezést és mondatot értettünk a filmből, hiszen a németórákon elsajátított tudásunkkal ez nem okozott kihívást. A film végeztével bemehettünk a gyárba, ami egyfajta múzeumként is funkcionált. Míg az üvegfalon keresztül láthattuk a gyári munka mikéntjét, addig a másik oldalon érdekes információkat olvashattunk és láthattunk a csokikészítéssel kapcsolatban.

Miközben a majdnem 1 órányira fekvő Bécs felé tartottunk, az ablakból kinézve a hatalmas szélerőművek látványában és a néhol megmaradt hóban gyönyörködhettünk.

Bécs szélére érvén mindenkit elragadott a város hangulata, pedig még szinte semmit sem láttunk belőle. Kora délután volt, tehát miközben a város központja felé haladtunk, láthattuk a bécsi belvárosi nyüzsgést. A buszunkkal végigmentünk a Kärntner Ringen, ahol a szebbnél szebb szállodák mellett láthattuk a bécsi opera lélegzetelállító épületét is.

Gyalogtúránk első megállója a császári Hofburg volt. Rövid kis sétánk közben a csodás épületek és karácsonyi kirakatok szépsége ejtette rabul szemünket, mígnem megláttuk a Stephansdom égbe magasodó tornyát. A gótikus székesegyház nemcsak kívülről volt lenyűgöző, hanem belülről is.

A következő úticélunk a Rathaus előtti karácsonyi vásár volt. Ez a legrégebbi, hagyományos karácsonyi vásár Bécsben. Mielőtt átmentünk volna a vásárnak otthont adó térre, megtekinthettük, igaz csak kívülről, a híres Burgtheatert. A városháza előtt standok sokasága fogadta a turistákat és a helyieket egyaránt. Emellett korcsolyapálya is volt, és a téren egy vurstli is állt. A csoport 2 óra szabadidőt kapott, hogy belemerüljön a karácsonyi forgatagba. Volt, aki forralt borozott, más forró csokit vagy épp egy teát szürcsölgetett, de a legfontosabb mégis az volt, hogy az évek során elsajátított némettudást alkalmazni tudjuk. Akár egy kis útbaigazítás gyanánt, akár vásárlás közben. Akarva-akaratlanul is szuvenírekhez juthatott az, aki bármilyen innivalót vásárolt, hiszen egy olyan bögrébe kaptuk, amelyen egy kis rajz volt a városházáról, felette egy kis kedves német felirattal.

6-kor volt a gyülekező a tér szélén, innen egy pár perces sétával jutottunk vissza a buszhoz. Miközben elindultunk hazafelé, még egyszer megnézhettük Bécset, immár este.

A buszon már nem volt olyan nyüzsgés, mint odafelé, mindenki zenét hallgatott vagy épp aludt. Az út szerencsére teljesen simán alakult. Élményekkel telve, vidáman, ámbár fáradtan szálltunk le éjszaka az iskolánál.

A kirándulás legfőbb célja természetesen a nyelvtudásunk használata és fejlesztése volt, nem mellesleg advent és a német nyelvterületű ország hangulatának magunkba gyűjtése is fontos szerepet játszott. Felejthetetlen élmény volt ez a nap.

More posts