„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 50. Kárpát-medencei döntőjén Rédler Zalán (12.a) több díjat is elnyert.
Zalán összefoglalója:
„Jót s jól! Ebben áll a nagy titok.”
/Kazinczy/
A héten rendezték meg az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 50. Kárpát-medencei döntőjét Sátoraljaújhelyen, ahol teljesítményem elismeréseként megkaptam a Sátoraljaújhely városa által alapított „Széphalom” emlékplakettet. Ezzel megszerezve az egyik legnehezebb hazai nyelvtanverseny legrangosabb elismerését.
A szóbeli fordulón, kimagasló teljesítményt sikerült elérni, ezért a Sárospataki Tankerületi Központ különdíjában részesülhettem. Illetve a verseny 115 indulója közül kiválasztottak azon 3 versenyző közé, akik meghívót kaptak az ELTE által szervezett Kossuth-szónokversenyre.
Szeretnék köszönetet mondani felkészítő tanáromnak, Anita Horváth Tanárnőnek, aki az elmúlt években időt nem sajnálva, sikeresen készített fel a legnagyobb és legrangosabb magyar nyelvi versenyekre!


