„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 50. Kárpát-medencei döntőjén Rédler Zalán (12.a) több díjat is elnyert.

Zalán összefoglalója:

„Jót s jól! Ebben áll a nagy titok.”

/Kazinczy/

A héten rendezték meg az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 50. Kárpát-medencei döntőjét Sátoraljaújhelyen, ahol teljesítményem elismeréseként megkaptam a Sátoraljaújhely városa által alapított „Széphalom” emlékplakettet. Ezzel megszerezve az egyik legnehezebb hazai nyelvtanverseny legrangosabb elismerését.

A szóbeli fordulón, kimagasló teljesítményt sikerült elérni, ezért a Sárospataki Tankerületi Központ különdíjában részesülhettem. Illetve a verseny 115 indulója közül kiválasztottak azon 3 versenyző közé, akik meghívót kaptak az ELTE által szervezett Kossuth-szónokversenyre.

Szeretnék köszönetet mondani felkészítő tanáromnak, Anita Horváth Tanárnőnek, aki az elmúlt években időt nem sajnálva, sikeresen készített fel a legnagyobb és legrangosabb magyar nyelvi versenyekre!

More posts