Kategória: Egyéb

  • XXI. Janikovszky Éva történetmesélő pályázat

    A XXI. Janikovszky Éva történetmesélő pályázaton Várkonyi Vid 7.a osztályos tanuló Wolkenstein című képregényével 3. helyezést ért el  vizuális történetmesélés kategóriában.

    Az ünnepélyes díjátadó a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár  Nagy báltermében került megrendezésre.

    A szakmai zsűri tagjai Paulovkin Boglárka illusztrátor és Vig Balázs író voltak.

    Gratulálunk Vidnek a szép eredményhez!

    Felkészítő tanárai: Heffterné Gáspár Lilla tanárnő és Telek Zoltán tanár úr

  • Tudásbajnokság

    Sándor Dávid Balázs 8.a osztályos tanulónk a Tudásbajnokság matematika versenyén vármegyei első, majd az országos döntőn 8.helyezést ért el!

    Gratulálunk Dávidnak a remek eredményekhez! Köszönjük tanárainak (Istvanovszki Diána, Hegedűs Csaba) és szüleinek a felkészítést és a támogatást!

  • Határtalanul

    Iskolánk 36 diákja a Határtalanul program keretében Erdélyben töltötte az elmúlt egy hetet. Tanulóink számtalan élménnyel gazdagodtak amellett, hogy bele láttak egy kicsit az erdélyi magyarság múltjába és jelenébe. Történelmi, kulturális és természeti értékekkel ismerkedtek és ízelítőt kaptak a helyiek vendégszeretetéből. Jártak Bánffyhunyadon, Korondon, Farkaslakán, Székelyudvarhelyen, Csíksomlyón, Kőrispatakon. Sétáltak a Békás-szorosban, a Gyilkos-tónál és a Medve-tónál. Megtudták miért kell jól megverni a kemencében sült házi kenyeret, hogy a tapló nem csak tűzgyújtásra jó, de akár kalap is készülhet belőle, és hogy a szalmakalap beszél ahhoz, aki érti a nyelvét. Volt részük esőben és napsütésben, önfeledt játékban és sok nevetésben. Ez a hét nem csak az osztályközösséget erősítette, de lehetőséget teremtett arra is, hogy a programban részt vevő különböző iskolák diákjai is közelebb kerüljenek egymáshoz.

  • Ballagás

    A Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium fennállásának 125. évfordulója alkalmából
    jubileumi ballagást tartott.


    Az ünnepséget megtisztelték az 50 éve végzett öregdiákok is, akik jelenlétükkel tovább
    erősítették az intézmény múltját és jelenét összekötő hagyományt. A ragyogó tavaszi időben
    megtelt az iskola udvara; diákok, családtagok és vendégek együtt, méltóságteljes hangulatban
    búcsúztatták végzőseinket.


    A színvonalas műsor és a búcsúbeszédek meghitt pillanatokat teremtettek. Az ünnepség
    fényét emelte Csábi István előadásában az „Álom” a La Mancha lovagja című musicalből,
    valamint a Balassi Band búcsúdala, a „Visszajövök”, amely mélyen megérintette a
    jelenlévőket.


    Végzőseinknek további tanulmányaikhoz és életútjukhoz sok sikert, kitartást és boldog jövőt
    kívánunk.

  • Kedves végzős Diákjaink!

    Büszkék vagyunk rátok, és hálásak az együtt töltött évekért. Vigyétek magatokkal mindazt, amit itt kaptatok – tudást, barátságokat, emlékeket. Sok sikert kívánunk az előttetek álló úton!

    Szeretettel búcsúzik tőletek a Balassi közössége 💙