2023. január 27-én Zsuffa Tünde írónő látogatott el gimnáziumunkba, ahol lehetőségünk nyílt meghallgatni előadását.
Többek között megismertette velünk életútját, mesélt a múltjában történt tragikus eseményekről.
Szó esett bukásról, talpra állásról, megtérésről, árulásról, a hitben megingott, illetve a hitben megerősödő lélekről.
Zsuffa Tünde regényeihez mindig az élettörténéseiből merített erőt és ihletet.
Egyik legfontosabb gondolata az volt, hogy
nem elesni szégyen, hanem feladni és beletörődni a kudarcba. Sok idő telik el, mire az ember rájön, hogy az őt ért bukások az ő érdekeit szolgálják. Hiszen az élettől kapott pofonok, csapások előre visznek saját útjainkon. Azok erősítenek meg minket, és azokból tudunk építkezni.

