2023-03-07

A “Tiszán innen, Dunántúl Népdaléneklési Verseny” megyei döntőjén iskolánk tanulói remekül szerepeltek. Lévárdi Beáta tanárnő összefoglalója:

“Népdalénekeseim kimagasló sikerei a megyei népdaléneklési versenyen

“A Tiszán innen, Dunántúl Népdaléneklési Verseny” Nógrád megyei döntőjében kiváló eredménnyel szerepeltek a Balassi Bálint Gimnáziumban tanuló növendékeim.

Kaba Luca- szóló kategóriában “Kiemelt Arannyal” az országos döntőbe jutott.

Makrai Dorottya és Suba Virág énekegyüttes kategóriában “Kiemelt Arany” minősítéssel szintén az országos döntőbe jutott.

A 6. A. osztály “Százszorszép” csapata: Lakatos Anna Lili, Kocsis Alíz, Mikula Fruzsina, Ríbár Bíborka, Pálinkás Odett és Kosik Blanka kisegyüttes kategóriában “Arany” mínősítést kapott.

A 6.A. osztály Palóc legények csapata: Kazsimérszky Màrton, Hugyecz Zekő Sámuel, Szmolnik Balázs, Rácz Tamás énekegyüttes kategóriában “Ezüst” mínősítéssel büszkélkedhet.

Nagyon büszke vagyok Rátok!

A zsűrit olyan kiválóságok alkották, mint Antal Gusztávné, Franka Beáta és Mátyás Levente karnagyok.”